ÜRETİM

Çelik İmalat Prosesi

Proje spesifikasyonlarına ve statik hesaplamalara göre çelik imalat projeleri çizilip, işveren onayına müteakip üretim prosesi başlamaktadır.

SERTİFİKALI MALZEME ALIMI
Proje standartlarında belirlenen çelik, cıvata, alüminyum profil, çelik halat malzemeleri sertifikalarına göre alımı yapılır.
ÇELİK İMALATI
Projede belirlenen ölçü ve detaylara göre mühendis/tekniker arkadaşlarımızın kontrolü altında imalatlar yapılmaktadır. Birbirlerine kaynağı yapılan parçaların temizlikleri yapılır ve boyama veya galvaniz işlemine hazır hale getirilir.
GALVANİZ VE BOYA İŞLEMLERİ
Temizilği yapılan çelik profil ve plakalar galzvaniz veya boya işlemine tututulur. Galvaniz işleminde çelik galvaniz havuzlarında korozyona karşı çinko kaplama ile içli-dışlı olmak üzere kaplanır. Boya işlemi çelik yüzeylerine belirlenen ral kodu baz alınarak yapılmakta olup, öncesinde bir astarlama işlemi mutlaka yapılmaktadır. Galvaniz işlemi kadar korozyona dirençli değildir, yüzeysel koruma sağlar. Nakliye ve montaj sırasında boya yapılan yüzeyler çok çabuk hasar göreceği için paketleme ve nakliye daha hassas yapılmalıdır.
NAKLİYE
Galvanizli veya boyalı çelik malzemeler nakliye sırasında zarar görmeyecek şekilde istiflenir veya paketlenir.